En Çok Satan Alfa Romeo Modelleri

Türkiye pazarında belki çok iyi bir yeri olmasa da asla kalitesinden ödün vermeyen ve onu sevenlere “Alfist” denilen farklı bir marka Alfa Romeo. Fiyatlarının pahalı olması ve çok yakmasından ötürü piyasasının biraz düşük olduğunu kabul edelim. Ancak tüm bunlara rağmen Alfa Romeo farklı bir tutku diyen Alfistlerin en sevdiği modelleri dünya genelinde sıraladık.

1. Alfa Romeo Giulietta

Ülkemizde de en çok satılan araçlardan birisi Giulietta olmasa da Alfa Romeo’nun açıkladığı rakamlara baktığımızda Türkiye’de markanın en çok tercih edilen modellerinden biri olduğunu görüyoruz. 2017 yılında Dünya genelinde 32.700 geçtiğimiz ekim ayında ise 1,109 adet satarak listede 1. sırayı hakediyor. Bu model 2017 yılında ABD Pazarını adeta vurmuştu. Durum ülkemiz içinde farklı değil. Model adeta asaleti simgeliyor.

2. Alfa Romeo 156

Belki ülkemizde de en sık rastladığımız modellerden birisi olabilir ancak 156 artık üretilmiyor. En son 2007 yılında üretilen bu model 812 final satışıyla üretimi durdurdu. Bundan sadece birkaç yıl sonra bu aracın bir klasik olacağının garantisini verebiliriz. Sonuçta o bir Alfa Romeo ve sınıfının en iyisi.

3. Alfa Romeo Stelvio

Dünya genelinde iyi bir satış rakamına ulaşsa da aynı ivmeyi Türkiye’de yakalayamadı. Model 2017 yılında 17.159 satmış olsa da son aylarda yakaladığı güzel bir ivmeyle modelin satışlarını arttırdığını görüyoruz. Geçtiğimiz ekim ayında Markanın bu modeli 1.753 adet sattı.

4. Alfa Romeo Giulia

Eğer 1 Euro 1 Türk Lirası olsaydı kesinlikle almak isteyeceğiniz araçlardan birisi olacaktı. Fiyatının yüksek tutulması sebebiyle Türkiye pazarında bir etki yaratmayan bu modeli yollarda çok nadir görürüz. 2017 yılında 24.679 adet satan bu model geçtiğimiz ekim ayında 738 adet sattı.

5. Alfa Romeo MiTo

2017 yılında sadece 11.367 adet geçtiğimiz ekim ayında ise 287 satarak 5. sırayı kesinlikle hak ettiğini söyleyebiliriz. Tasarımcısı klasik Vosvos modelinden ilham almış gibi görünüyor.

6. Alfa Romeo 4C

Alfa Romeo 4C aslında sıranın sonunda ancak onu hazırladığımız bu ufak listenin içerisinde görmek istedik. İlk duyurulduğu 2013 yılında sadece 66 adet satarak tarihi bir rekora imza attı. Bir çok otomobil dergisinde satış rakamının konu olması onun bir popülarite yakalamasını sağladı. 2013-2017 yılları arasında 4127 adet satarak fiyatına göre güzel bir rakama ulaştığını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz ekim ayında ise 31 adet satarak modelin sevenlerinin olduğunu hatırlamamızı sağladı.

Comments

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • chat
    Yorum ekle